Poradnia endokrynologiczna dla dorosłych

Endokrynologia to specjalność zajmująca się badaniem gruczołów dokrewnych (tarczycy, przytarczyc, przysadki, nadnerczy, jajników, jąder (gonad), trzustki) i ich wydzielin zwanych hormonami. Endokrynolodzy to specjalnie przeszkoleni lekarze, którzy diagnozują i leczą choroby związane z tymi gruczołami.

Endokrynolog jest najlepszym adwokatem w radzeniu sobie z problemami hormonalnymi, ponieważ te stany mogą być często złożone i mieć trudne do wykrycia objawy. Ogólnym celem leczenia jest przywrócenie prawidłowej równowagi hormonów znajdujących się w organizmie pacjenta.

Zaburzenia gospodarki hormonalnej u osób dorosłych są częstą przyczyną wielu schorzeń, takich jak otyłość, problemy z zajściem w ciążę lub jej utrzymaniem, problemy kardiologiczne, a nawet depresja. Zaburzenia pracy tarczycy stały się chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Leczymy pacjentów borykających się z niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy, chorobą Hashimoto, Cushinga, Addisona, Gravesa i Basedowa. Zajmujemy się również leczeniem osteoporozy. Wykonujemy USG tarczycy oraz biopsje. 

Z jakimi objawami należy udać się do endokrynologa?

Do niepokojących objawów, które mogą sygnalizować niewłaściwą pracę jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego zaliczamy:

  • nagłe tycie lub nieuzasadnione chudnięcie,
  • nadmierną pobudliwość i/lub rozdrażnienie,
  • nieuzasadnioną senność,
  • uderzenia gorąca,
  • obrzęki rąk i stóp,
  • duszności, wrażenie ucisku w okolicy szyi,
;

Poznaj naszych specjalistów

Monika Tomaszewska
Endokrynolog | Pediatra
Dr Monika Tomaszewska od wielu lat otacza opieką swoich małych i dużych pacjentów. Poza konsultacjami wykonuje również...
Regionalny Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Osteoporozy
Poradnia Endokrynologiczna dla Dzieci i Dorosłych
97-320 Wolbórz, ul. Sportowa 7